• ქობულეთის წმინდა კირიონ მეორის სახელობის მართლმადიდებლური სკოლა- გიმნაზიის მოსწავლემ, ნინო გამარჯობაშვილმა.
2023 წლის კინგსის საგაზაფხულო სეზონის
ქართული და ინგლისური ენის ლიგაზე საუკეთესო ასპარეზობისთვის ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა
მოსწავლის წარმატება კიდევ ერთხელ ადასტურებს, რომ სწავლისადმი სერიოზული მიდგომა, მიზნისკენ მუდმივი სვლა და ყოველდღიური ძალისხმევა საბოლოოდ ყოველთვის საუკეთესოსთან მიგვიყვანს.
ეს გამარჯვება დიდი მოტივაცია იქნება როგორც ჩვენი გიმნაზიის სხვა მოსწავლეებისთვის, ისე ყველა მათთვის, ვინც შრომისმოყვარეობას პირველ ადგილზე აყენებს. ნინოს ვუსურვებთ მომავალში კიდევ უფრო დიდ მიღწევებს და დარწმუნებულები ვართ, რომ ეს მხოლოდ დასაწყისია დიდი წარმატებების გზაზე. გიმნაზია ყოველთვის იქნება შენი მხარდამჭერი და სიხარულით გაიზიარებს შენს გამარჯვებებს!
• დედაენის დღე
• დედაენის დღისადმი მიძღვნილ კალიგრაფიისა და მხატვრული კითხვის კონკურსში, რომელიც ქობულეთის რესურსცენტრის ორგანიზებით გაიმართა, ჩვენი გიმნაზიის მოსწავლეებმა აქტიურად მიიღეს მონაწილეობა და თავიანთი ნიჭი, შრომა და შემოქმედებითი უნარები წარმოჩინეს. ჩვენი სკოლისთვის ეს დღე კიდევ უფრო განსაკუთრებული გახდა, რადგან საუკეთესო ნამუშევრებისთვის დაჯილდოვდა არაერთი მოსწავლე.
კონკურსში მონაწილეობა იყო არაჩვეულებრივი შესაძლებლობა, რათა მოსწავლეებმა არა მხოლოდ თავიანთი კალიგრაფიული ოსტატობა გამოავლინონ, არამედ დედაენისადმი სიყვარული და პატივისცემა ამ ფორმით გამოხატონ. თითოეული მათგანი, თავისი შრომითა და მონდომებით, წარმოადგენს იმ ღირებულებებს, რომელსაც ჩვენი გიმნაზია აღზრდის პროცესში მუდმივად უსვამს ხაზს – ეს არის ცოდნა, სულიერება და შემოქმედებითობა.
გვინდა, განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადოთ მასწავლებლებს, რომელთა შრომა და ხელმძღვანელობა მნიშვნელოვან როლს თამაშობს ჩვენი მოსწავლეების წარმატებაში. ასევე, ვულოცავთ გამარჯვებულებს და ვუსურვებთ მომავალშიც დიდ წარმატებებს და მუდმივ წინსვლას!
• სკოლა-გიმნაზიის კურთხევა
• რა გამოარჩევს ღირსეულ სასწავლო დაწესებულებას?
რა თქმა უნდა, ტრადიციები.
დიახ, დღეს, ტრადიციისამებრ
ქობულეთის წმინდა კირიონ II-ის სახელობის მართლმადიდებლურ სკოლა- გიმნაზიაში , მამა გაბრიელმა და მამა მიქაელმა სწავლის დაწყების პარაკლისი აღავლინა, რითაც კიდევ ერთხელ განამტკიცეს ჩვენი მისია – აღვზარდოთ თაობა სულიერი სიძლიერითა და ცოდნით აღჭურვილი. მადლობა მათ ლოცვისა და მხარდაჭერისათვის. ახალ სასწავლო წელს ვიწყებთ იმედითა და რწმენით, რომ წინ დიდი წარმატებები გველის!
დიდი მადლობა ჩვენს გიმნაზიის საზოგადოებას, მასწავლებლებს, მოსწავლეებსა და მშობლებს, რომ ერთად ვაშენებთ ამ განსაკუთრებულ ადგილს, სადაც სულიერებასა და ცოდნას შორის კავშირი ყოველთვის მტკიცეა.
• გილოცავთ მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს!
• ძვირფასო მასწავლებლებო!
გილოცავთ მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს! თქვენი შრომა და თავდადება ჩვენი მომავალი თაობების განათლებასა და აღზრდაში ფასდაუდებელია. თქვენ ყოველდღიურად აძლიერებთ ჩვენი საზოგადოების სულიერ და ინტელექტუალურ მხარეს, აძლევთ ცოდნას, რომელიც მომავლის გზას უჩვენებს!
გისურვებთ ულევ წარმატებას, სიხარულსა და მადლიერებას თქვენი შრომისთვის! იყავით მუდამ მოტივირებული და ენერგიულები!
• გილოცავთ ახალი სასწავლო წლის დაწყებას
• ”ცოდნა სიმდიდრეა, მერე იმისთანა მადლიანი სიმდიდრეა, რომ რაც უნდა ბევრს დაურიგო, ბევრს გაუწილადო, შენ არა დაგაკლდება-რა, თუ არ მოგემატება. ამ შემთხვევაში ცოდნა ანთებულ სანთელსა ჰგავს: ერთს სანთელზედ რომ ათასს სხვა სანთელს მოუკიდო, სანთელს ამით არც ალი დააკლდება, არც სინათლე და არც სიცხოველე, პირიქით, იმატებს კიდეც, რადგან ერთის მაგიერ ათასი სხვა სანთელი იმასთან ერთად დაიწყებს ლაპლაპსა.”
ასეთი ცოდნის მისაღები კიდევ ერთი სასწავლო წელი ვიზეიმეთ ქობულეთის წმინდა კირიონ მეორის სახელობის მართლმადიდებლურ სკოლა- გიმნაზიაში.
გიმნაზიელებო!
გილოცავთ ახალი სასწავლო წლის დაწყებას! ეს დღე ყოველთვის განსაკუთრებულია, რადგან იგი აღსანიშნავია ახალი მიზნებით, აღმოჩენებითა და შესაძლებლობებით. როგორც ყოველთვის, ჩვენს გიმნაზიაში გველის ნაყოფიერი წელი, სავსე ცოდნით, სითბოთი და მხიარულებით.
იყავით გულმოდგინე, თავდაჯერებული და ენთუზიაზმით სავსე. თქვენს წინაშეა ახალი ცოდნის მიღების საოცარი შესაძლებლობა, და ჩვენ ყველანი მზად ვართ, გვერდში დაგიდგეთ ამ გზაზე. თითოეული მასწავლებელი და მშობელი მუდამ თქვენს მხარეზეა.
წარმატებებს და ბედნიერ სასწავლო წელს გისურვებთ!
• განცხადება
• ძვირფასო მშობლებო და მოსწავლეებო!
გაცნობებთ, ქობულეთის წმინდა კირიონ მეორის სახელობის მართლმადიდებლურ სკოლა-გიმნაზიაში სარემონტო სამუშაოების გამო სასწავლო წლის დაწყება გადაიდო.
სკოლა-გიმნაზია ოფიციალურად გაიხსნება 23 სექტემბერს, ორშაბათს.
წარმატებულ სასწავლო წელს გისურვებთ!
.
• თანამშრომლობა მეგობარ სკოლებთან
• ა(ა)იპ ქ. ბათუმის წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის სკოლის სტრატეგიული განვითარების ჯგუფის ხელმძღვანელმა, ანა ანუშიძემ,  თავისი სკოლის გამოცდილება, ახალი სასწავლო რესურსები და პროექტები გაგვიზიარა.
გამოცდილების ურთიერთგაზიარებისას ვისაუბრეთ:
ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების ავტორიზაციის სტანდარტების, კრიტერიუმების და ინდიკატორების - მათი დაძლევის გზების და სტრატეგიების შესახებ,
ასევე, სასწავლო პროცესის, ფორმალური და არაფორმალური განათლების, დიფერენცირებული მიდგომის გამოყენებისა და უნივერსალური დიზაინის მქონე სასწავლო რესურსების შექმნა - გამოყენების სასწავლო და შემოქმედებითი პროექტების,
სკოლის ბავშვთა ომბუდსმენის ინსტიტუტისა და ერთობლივი სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებების შესახებ.
მადლობას ვიხდით ანას საინტერესო და ნაყოფიერი შეხვედრისათვის!