ქობულეთის წმინდა კირიონ მეორის სახელობის მართლმადიდებლური სკოლა- გიმნაზიის
განსაკუთრებული დღე იყო — მათი სწავლის და აღმოჩენების გზაზე ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ნაბიჯი გადაიდგა:
”აი ია” მათთან შემობრძანდა! ამ წიგნთან შეხვედრა, რომელიც ქართული ენის სიღრმესა და მშობლიური სიტყვის სამყაროში შესვლის პირველ ნაბიჯს წარმოადგენს, უდიდეს მნიშვნელობას იძენს ჩვენი მოსწავლეებისთვის.
”აი ია” არა მხოლოდ საგანმანათლებლო სიმბოლოა, არამედ ბავშვებს იმ ღირებულებებთან აკავშირებს, რომელთა სიყვარული და პატივისცემა მათ განათლების გზაზე ცხოვრების მეგზურად გაჰყვება. პირველი კლასის მოსწავლეებმა ისწავლეს და გაიგეს, რომ თითოეულ ასოში იმალება ცხოვრებისეული გამოცდილება და სიბრძნე, რაც ეხმარება მათ, სიტყვების ძალა და მშობლიური ენის მშვენიერება გააცნობიერონ.
ეს დღე, რომელიც ჩვენი სკოლისთვის ახალი დასაწყისის სიმბოლოა, ყოველთვის განსაკუთრებულად აღინიშნება. მასწავლებლებს, რომლებსაც ბავშვები ამ წიგნის სამყაროში შეჰყავთ, ცდილობენ თითოეული ასო და სიტყვა მოსწავლეების ცნობიერებაში სასიკეთოდ გამოკვეთონ.
პატარა გიმნაზიელებს ვუსურვებთ წარმატებებს, თავდადებას და ინტერესს, რადგან “აი ია”-ს სამყაროში მათი თითოეული ნაბიჯი ცოდნისა და აღმოჩენის უმნიშვნელოვანესი ნაწილი იქნება!