მოსწავლეებს ჩაუტარდათ შემეცნებითი ექსკურსია და საგანმათლებლო პროგრამა "საბავშვო არქეოლოგია"
თვითმმართველობის არჩევნები
ა(ა)იპ ქობულეთის წმინდა მღვდელმოწამე სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქ კირიონ II სახელობის საგანმანათლებლო მართლმადიდებლურ ცენტრში 2022 წლის 7 ოქტომბერს საბაზო და საშუალო საფეხურზე ჩატარდა თვითმმართველობის არჩევნები. თითოეული კლასიდან არჩეული იქნა ერთი კანდიდატი.
12 ოქტომბერს შედგა თვითმმართველობის წევრთა შეხვედრა. შეხვედრას ესწრებოდა ცენტრის მოძღვარი დეკანოზი მიქაელი და დირექციის წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე თვითმმართველობის თითოეულმა კანდიდატმა პრეზენტაციის სახით წარმოადგინა იდეები, რომლის განხორციელებასაც ისურვებდა ცენტრის საკეთილდღეოდ. წარდგინების შემდეგ ფარული კენჭისყრით მოხდა თავჯდომარის არჩევა.
ხმათა უმრავლესობით საშუალო საფეხურის თვითმმართველობის თავჯდომარედ დასახელდა XI კლასის მოსწავლე ბაჩო მოწყობილი, ხოლო საბაზო საფეხურის - ანანო მემარნე.
ვულოცავთ ბაჩოსა და ანანოს დაკისრებულ მისიას და ვუსურვებთ თვითმმართველობის გუნდთან ერთად ნაყოფიერ და წარმატებულ მუშაობას.