მასწავლებელი: მაია ყულეჯიშვილი
კომპლექსური დავალება: გაკვეთილების ცხრილის შედგენა
მოსწავლეებს დაევალათ საპრეზენტაციო ფურცელზე მომზადებული ლოგოების განლაგება კვირის დღეების მიხედვით, შემდეგ კი მათ მიერ შექმნილი ცხრილის წარდგენა მეგობრებთან.
პირველკლასელებმა მუშაობისას გაითვალისწინეს რომელ საგნებს სწავლობენ სკოლაში, დღეში რამდენი გაკვეთილი აქვთ და რომელ დღეს რა გაკვეთილი უტარდებათ.
სახალისო იყო პირველკლასელთათვის კომპლექსურ დავალებაზე მუშაობა.
• საღვთო სჯული - I კლასი
• საგანი : საღვთო სჯული.
მასწავლებლები:
ანნა გორგასლიძე,
ნინო ვერულიძე.
კლასი: I ა,I ბ, Iგ .
მასწავლებლებმა საღვთო სჯულის გაკვეთილზე შეაჯამეს შესწავლილი მასალა
თემა “სამყაროს შექმნა. “
ბავშვები დიდი ინტერესით გაეცნენ სამყაროს წარმოშობის ბიბლიურ ისტორიას, ისაუბრეს ყოველი დღის მნიშვნელობაზე და იმაზე, თუ როგორ იქმნებოდა ყველაფერი, რაც გარშემო გვახვევია. პატარები თემის ირგვლივ სვამდნენ საინტერესო კითხვებს და მასწავლებლებისგან ღებულობდნენ დამაკმაყოფილებელ პასუხებს.
გაკვეთილი კიდევ უფრო საინტერესოდ წარიმართა – როცა მოსწავლეებმა ნახეს ანიმაციური ფილმი “ ედემის ბაღი” .
ფილმი დაეხმარა პატარებს წარმოდგენა უკეთ შეექმნათ სამყაროს შექმნის შესახებ.
მოსწავლეებმა განსაკუთრებული სიხარულით, სიფხიზლითა და გულწრფელი განცდით გაიაზრეს გაკვეთილის არსი და კიდევ ერთხელ დაადასტურეს, როგორი მიმღებია ბავშვური გული ღვთის სიტყვისთვის.
• მასწავლებელთა საერთაშორისო დღე
• 2 ოქტომბერს ქობულეთის კულტურის სახლში გაიმართა მასწავლებლის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება "მადლობა, მასწავლებელო!"
ღონისძიებაზე დაჯილდოვდნენ ღვაწლმოსილი მასწავლებლები, რომელთა ცოდნა, შრომა და დაუღალავი ძალისხმევა ღირსეული მომავალი თაობების აღზრდის საწინდარია!
წელს სასკოლო საზოგადოების გადაწყვეტილებით ეს დამსახურებული ჯილდო გადაეცა ჩვენი სკოლა-გიმნაზიის მასწავლებელს, მაია ყულეჯიშვილს.
ვულოცავთ ქალბატონ მაიას ამ აღიარებას და ვუსურვებთ მომავალ წარმატებებს პროფესიულ საქმიანობაში!
• სკოლა-გიმნაზიის კურთხევა
• ქობულეთის წმინდა კირიონ მეორის სახელობის მართლმადიდებლურ სკოლა- გიმნაზიაში მამა გაბრიელმა და მამა მიქაელმა სწავლის დაწყების პარაკლისი აღავლინეს, რითაც კიდევ ერთხელ განამტკიცეს ჩვენი მისია – აღვზარდოთ თაობა სულიერი სიძლიერითა და ცოდნით აღჭურვილი. მადლობა მათ ლოცვისა და მხარდაჭერისათვის. ახალ სასწავლო წელს ვიწყებთ იმედითა და რწმენით, რომ წინ დიდი წარმატებები გველის!
დიდი მადლობა ჩვენს გიმნაზიის საზოგადოებას, მასწავლებლებს, მოსწავლეებსა და მშობლებს, რომ ერთად ვაშენებთ ამ განსაკუთრებულ ადგილს, სადაც სულიერებასა და ცოდნას შორის კავშირი ყოველთვის მტკიცეა.
• გილოცავთ ღვთისმშობლობას!
• შობა ყოვლადწმიდა ქალწულ მარიამისა ერთ-ერთი უდიდესი დღესასწაულია. ეს ის დღეა, როცა უფალმა წყალობის თვალით გადმოხედა ცოდვით დაცემულ კაცობრიობას და ქვეყანას მოუვლინა წიაღი ღვთის განხორციელებისა, საყდარი მეუფისა, კიბე ზეცისა, გამომსყიდველი ევას შეცოდებისა - ყოვლადწმიდა ღვთისმშობელი მარიამი, დედა უფლისა ჩვენისა იესო ქრისტესი.
მართლმადიდებლური სკოლა - გიმნაზია ულოცავს სრულიად საქართველოს ღვთისმშობლობის ბრწყინვალე დღესასწაულს!
“მოწყალებისა კარი განგვიღე, კურთხეულო ღვთისმშობელო, რათა რომელნი ესე შენ გესავთ, არა დავეცნეთ არამედ განვერნეთ წინააღმდგომთა მტერთაგან, რამეთუ შენ ხარ ცხოვრება ნათესავისა ქრისტიანეთასა. ამინ!”