დამრიგებელი : ნათია ღაღაიშვილი
• ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადის მეორე ტური 9 -14 იანვარს ჩატარდება
• 2025-2026 სასწავლო წლის ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადის მეორე ტური მთელი საქართველოს მასშტაბით 9 იანვრის 10:00 საათზე დაიწყება და 14 იანვარს დასრულდება. დეტალები მითითებულია მოსაწვევზე, რომლის ამობეჭდვას ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებები დღეიდან შეძლებენ ამ ბმულის გამოყენებით: https://online1.naec.ge/olimp/Login.aspx
მოსაწვევი და პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტი, პასპორტი, დაბადების მოწმობა ან ფოტოსურათიანი ცნობა, რომელსაც გასცემს სკოლის ადმინისტრაცია მოსწავლემ უნდა წარმოადგინოს ტესტირებამდე რეგისტრაციის გავლისას.
ტესტირება ჩატარდება:
9 იანვარს:
10:00 საათზე - ქართულ ენასა და ლიტერატურაში და ქართულ ენაში არაქართულენოვანი ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების მოსწავლეებისათვის;
15:00 საათზე - ისტორიაში;
11 იანვარს:
10:00 საათზე - მათემატიკაში;
15:00 საათზე - ინგლისურ ენაში;
12 იანვარს:
10:00 საათზე - ფიზიკაში;
15:00 საათზე - გეოგრაფიაში;
13 იანვარს:
10:00 საათზე - ქიმიაში;
15:00 საათზე - გერმანულ ენაში;
14 იანვარს:
10:00 საათზე - ბიოლოგიაში;
12:30 საათზე - რუსულ ენაში (რეგისტრაცია დაიწყება 12:00 საათზე);
15:00 საათზე - ფრანგულ ენაში.
• ხელსაქმის წრე
• სკოლა-გიმნაზიაში წარმატებით ფუნქციონირებს ხელსაქმის წრე „მარჯვე ხელები“, ამჟამად მოეწყო მოსწავლეთა ნამუშევრების გამოფენა, სადაც წარმოდგენილი იყო. ბავშვების მიერ შესრულებული, ალმასებით ქარგვის ტექნოლოგით შექმნილი, მრავალფეროვანი და საინტერესო ნამუშევრები.
თითოეული ნამუშევარი გამოირჩევა სიზუსტით, ესთეტიკური გემოვნებითა და შემოქმედებითი მიდგომით, რაც ნათლად ასახავს მოსწავლეთა შრომისმოყვარეობასა და მხატვრულ უნარებს.
წრის ხელმძღვანელი, ნინო ვერულიძე, მიზანმიმართულად უწყობს ხელს მოსწავლეებში ხელსაქმისადმი ინტერესის გაღვივებას, წვრილი მოტორიკის, მოთმინებისა და შემოქმედებითი აზროვნების განვითარებას. აღსანიშნავია, რომ წრის საქმიანობა სამომავლოდ კიდევ უფრო გაფართოვდება და დაგეგმილია ხელსაქმის სხვადასხვა მიმართულების შესწავლა, მათ შორის ქსოვა, ქარგვა, ძერწვა და სხვა ტექნიკები, რაც მოსწავლეებს მრავალმხრივ განვითარების შესაძლებლობას მისცემს და მათ შემოქმედებით პოტენციალს კიდევ უფრო გაამდიდრებს!
• სასკოლო ღონისძიება "შობის ანგელოზები"
• 1977 წლის, 25 დეკემბერს საქართველოს სამოციქულო ეკლესიის XII საეკლესიო კრებამ, 45 დელეგატის არჩევანით საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის 141-ე საჭეთმპყრობლად ერთხმად აირჩია ცხუმ-აფხაზეთის მიტროპოლიტი ილია შიოლაშვილი
ვულოცავთ მის უწმინდესობასა და უნეტარესობას, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქს, მცხეთა თბილისის მთავარეპისკოპოსს და ბიჭვინთისა და ცხუმ-აფხაზეთის მიტროპოლიტ ილია II-ს აღსაყდრებიდან 48 წლისთავს.
შევთხოვოთ ღმერთს, რომ წარგვიძღვეს წინ... რომ ქართული ეკლესიების ზარების რეკვა წინანდებურად ომისა და უბედურების მაცნე კი არ ყოფილიყოს ჩვენი ერისთვის, არამედ სარწმუნოების, სასოების, სიყვარულის, შრომისა და სიკეთის ზეიმისა“, -
ამ დღესთან დაკავშირებით სკოლა- გიმნაზიაში გაიმართა სასკოლო ღონისძიება "შობის ანგელოზები”